Balda Film s.r.o.
Eliášova 792, 160 00 Praha 6
(+420) 728.646.660
production@baldafilm.com
Sledujte nás
 

Lidé

Lidé

Kdo s námi spolupracuje
Pro výrobu našich projektů máme široký okruh externích spolupracovníků. Spolupracujeme s předními českými střihači, zvukaři, hudebníky, barviči, apod. V natáčecích štábech rádi uvítáme i mladé začínající filmaře, kteří se chtějí přiučit filmařskému řemeslu.

David Balda

CEO / Director of film department

David

David Balda je mladý český filmový režisér. Jeho středometrážní debut Pomsta v roce 2018 a 2019 9 krát vysílala Česká televize a vyhrál několik zlatých cen ve filmových soutěžích. V roce 2019 uvedl do kin debutový celovečerní snímek Narušitel, na kterém se podílel jako režisér, producent, kameraman a scénárista a stal se tak historicky nejmladším režisérem české kinematografie, který uvedl film do kin. Narušitel slavil úspěch v kinech, on-line platformách a také v prime time vysílání FTV Prima. Dále natáčí hudební videoklipy, například pro Michala Hrůzu, nebo Jakuba Moulise. David má rád létání a hudbu.

Markéta Hrubešová

Director of economy department

Markéta

Markéta Hrubešová má bohaté ekonomické zkušenosti. Více než dvacet let působila jako ekonomická ředitelka ve společnostech v leteckém průmyslu. Od roku 2016 působí ve filmovém průmyslu a podílela se jako producentka na vzniku filmu Narušitel. Má ráda psy a yogu.

 

 

 

 

 

ROZHOVORY

VÝBĚR NĚKTERÝCH ROZHOVORŮ S DAVIDEM BALDOU

SHOW JANA KRAUSE

Veronika Arichteva a David Balda hosty Jana Krause

ROZHOVOR S LUCIÍ VÝBORNOU

O naší tvorbě

ROZHOVOR S ALENOU ZÁRYBNICKOU

O naší tvorbě

ROZHOVOR PRO AEROWEB

O filmu Narušitel

Zajímavé momenty z naší práce

Z natáčení

Z natáčení filmu Narušitel, David Balda: „Ve scéně, kde MiG prolétá kolem narušitele, jsme museli utvořit skupinu kamerové Cessny a letadla narušitele, kolem něhož měl MiG proletět, aby mu trojitým zamáváním křídly dal signál Jste narušitel, následujte mě,  abychom v obraze co možná nejdéle udrželi obě letadla, musel MiG letět na minimální rychlosti a naše skupina naopak na rychlosti maximální, abychom alespoň trochu eliminovali rychlostní rozdíl mezi letadly. V reálu to vypadalo tak, že naše skupina vystoupala na určitou výšku, poté jsme začali klesat a dostali se tak na maximální rychlost. V tu chvíli se k nám přiblížil MiG a scéna proběhla. Musím přiznat, že bylo docela obtížné všechno sladit, ale podařilo se.“

Z PREMIÉRY FILMU NARUŠITEL

Chci, aby se lidé zamysleli nad tím, že svoboda je křehká věc. I když se dnes zdá, že je svobody hodně, stejně si myslím, že je křehká pořád. To je jedno z poselství filmu.

Hledáme mladé talenty. Baví tě filmařina a chtěl bys s námi spolupracovat? Neváhej nám napsat!